A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1468
W tym miesiącu: 42070
Wszystkich: 2596359

Bal Budowlańca 2018

W dniu 9 lutego 2018 roku tegoroczni inżynierowie i magistrowie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z Kadrą bawili się po raz drugi na Balu Budowlańca zorganizowanym przez Samorząd Studentów naszego Wydziału. Bal odbył się w Centrum przyjęć okolicznościowych „Kleopatra”. Oficjalne otwarcie Balu Budowlańca 2018 rozpoczęła przemowa Dziekana Wydziału – Pana dr hab. inż. Macieja Majora, prof. PCz oraz Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Pani inż. Eweliny Szymczykiewicz. Później były kwiaty dla Władz Wydziału, szampan i tańce do białego rana. Noc z 9 na 10 lutego 2018 dla wszystkich uczestników balu była wyjątkowa i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długie lata.

Studenci na targach BUDMA w Poznaniu

W dniu 1 lutego 2018 roku studenci Wydziału Budownictwa odwiedzili największe w Polsce targi budowlane BUDMA w Poznaniu. Organizowana corocznie impreza jest nie tylko miejscem prezentacji najnowszych technologii związanych z budownictwem, ale służy również wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów z firmami krajowymi i zagranicznymi. W bieżącym roku szczególnie widoczni byli wystawcy z Chin i Turcji. Duże zainteresowanie wzbudziły odbywające się w ramach targów prezentacje oraz zawody młodych adeptów sztuki budowlanej, w tym dekarzy, tynkarzy i parkieciarzy. Różnorodność tematyki sprawiła, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Seminarium - SOMFY

         W dniu 19 stycznia 2019 roku na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej studenci  uczestniczyli w seminarium „Wydajność energetyczna współczesnych budynków”. Podczas seminarium przedstawiciele Firmy SOMFY- Pan Waldemar Niedziela i Stanisław Homziuk zaprezentowali najnowsze rozwiązana techniczne, których celem jest efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w budynku oraz dostosowanie ich pracy do zmieniających się warunków otoczenia i potrzeb użytkowników budynku. Studenci mieli okazję poznać jak połączyć w praktyce systemy zarządzania ochroną przeciwsłoneczną SOMFY i naturalnym światłem z innymi systemami obiektu, aby przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Zastosowanie systemu BMS pozwala na minimalizację kosztów eksploatacji budynku, przy jednoczesnym zwiększeniu jego funkcjonalności i bezpieczeństwa oraz pozwala zapewnić  optymalny komfort jego użytkownikom.

Wizyta studentów w ISOVER w Gliwicach

W dniu 15 stycznia 2018 roku członkowie Koła Naukowego „Eco-Building” Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej gościli w Zakładzie ISOVER w Gliwicach. Podczas pobytu studenci zapoznali się z szerokim wachlarzem materiałów izolacyjnych z wełny szklanej i skalnej. Zakład produkuje materiały do izolacji dachów płaskich i skośnych, ścian zewnętrznych, konstrukcji szkieletowych, a także instalacji i urządzeń technicznych oraz kominków. Następnie zapoznali się z najnowocześniejszymiw kraju rozwiązaniami technologicznymi procesu produkcji wełny szklanej. Po zakładzie oprowadzali nas Pan Jakub Zarzycki – Kierownik Produktu i Pani Justyna Wieczorek- Doradca Techniczny ISOVER.

XIV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym

XIV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym - Materiały i Technologie Energooszczędne”           W dniach 6–8 grudnia 2017 roku odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym - Materiały i Technologie Energooszczędne”, zorganizowana przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Partnerem konferencji był Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy Architecture and Building Sciences. W konferencji wzięło udział ponad 80 osób, w tym przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych z kraju i zagranicy w tym z Armenii, Białorusi, Gruzji, Litwy, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Kazachstanu.           Konferencji towarzyszyła wystawa oraz...

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
dziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, dziekanat@bud.pcz.pl